Separatory AIS znajdują zastosowanie w zakładach przetwórstwa ziemniaczanego a także: w restauracjach, hotelach, barach szybkiej obsługi, zakładach mięsnych i przetwórstwa warzywnego.
Separatory AIS to urządzenia, w których w sposób grawitacyjny następuje oddzielenie cięższej od wody skrobi od reszty ścieków. Eliminują one także powszechne w przypadku ścieków z zawartością skrobi ziemniaczanej zjawisko spieniania ścieków. Decydujące znaczenie dla sprawności urządzenia ma powierzchnia czynna separatora, zwiększająca się wraz z przepływem nominalnym. Wylot jest zasyfonowany, co uniemożliwia zanieczyszczenie przewodów poniżej separatora.
Separatory AIS składają się z jednej komory, w której zatrzymywana jest zawiesina łatwo opadająca i części stałe. W komorze tej znajduje się na wylocie specjalnie ukształtowany syfon. Separatory AIS posiadają króciec do wentylowania instalacji. W celu likwidacji spieniania ścieków zawierających skrobię ziemniaczaną, montujemy w separatorze instalację do zbijania piany.
Korpus separatora wykonany jest ze stali St3S.
Wszystkie powierzchnie stalowe po oczyszczeniu do stopnia Sa 2.5 pokryte są specjalnymi powłokami w celu zabezpieczenia separatora przed korozją i zapewnienia maksymalnego okresu jego żywotności.
Włazy rewizyjne wykonane są w klasach B 125 i C 250. Wysokość nadstawek dostosowana jest do indywidualnych wymagań klienta.
Separatory AIS są łatwe w eksploatacji ze względu na dobry dostęp na całej ich długości. Odpady skrobi, które gromadzą się w separatorze są klasyfikowane są jako odpady o kodzie 02 06 03 - opady z przygotowywania i przetwórstwa produktów spożywczych i używek pochodzenia roślinnego - szlamy z mycia, oczyszczania i przygotowywania surowców (Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie klasyfikacji odpadów Dz. U. Nr 112 poz. 126).
Firma Separator Service zapewnia profesjonalny odbiór i utylizację tych odpadów. Częstotliwość czyszczenia uzależniona jest od obciążenia separatora, przy czym serwis należy wykonywać nie rzadziej niż raz na 1-2 miesiące.
Rysunek techniczny w formacie PDF
Rysunek techniczny w formacie DWG
AIS 001
AIS 011
AIS 021
AIS 031
AIS 041