+48 792 469 433

biuro@konstrukcjekucharczyk.pl

Ważne linki:

Neutralizator kwasów akumulatorowych typu YON


Zastosowanie


Neutralizator YON przeznaczony jest do instalowania na podejściach kanalizacyjnych do pomieszczeń, gdzie występuje ryzyko rozlania niewielkich ilości kwasów mineralnych.

Do neutralizatora można kierować wyłącznie ścieki z mycia posadzki oraz z zlewów technolo­gicznych. Nie wolno kierować do niego ścieków sanitarnych, deszczowych czy innych ścieków technologicznych.

Zasada działania


Ścieki technologiczne skażone kwasem, po przepłynięciu przez komorę osadową, dostają się do komory neutralizacyjnej. W koszach z tłuczniem marmurowym następuje reakcja che­miczna, w wyniku której powstają nierozpusz­czalne w wodzie siarczany (gipsy).

Budowa


Neutralizator YON wykonany jest w postaci prostopadłościennego zbiornika podzielonego na dwie komory: komorę osadową i komorę neutralizacyjną. W środkowej komorze umiesz­czone są 2 kosze z tłuczniem marmurowym. Korpus neutralizatora wykonany jest ze stali St3S. Wszystkie powierzchnie stalowe po oczysz­czeniu do stopnia Sa 2.5 pokryte są specjalnymi powłokami w celu zabezpieczenia separatora przed korozją i zapewnienia maksymalnego okresu jego żywotności.

​​​​​​​

Dane techniczne

Rysunki techniczne - pliki do pobrania

Rysunek techniczny w formacie PDF

  1. pl
  2. de
  3. en

Rysunek techniczny w formacie DWG

PDF YON 010

DWG YON 010

PDF YON 030

DWG YON 030

PDF YON 040

DWG YON 040

YON 010

YON 030

YON 040