Rysunek techniczny w formacie PDF
Rysunek techniczny w formacie DWG
BRHI 061
BRHI O31
BRHI 10
BRHI 15
BRHI 201
Separatory typu BRHI są łatwe w eksploatacji ze względu na dobry dostęp na całej ich długości. Konserwacja polega na okresowym myciu wkładu koalescencyjnego bieżącą wodą.
Mieszaniny wodno-olejowe i osady zaolejone, które gromadzÄ… siÄ™ w separatorze, klasyfikoÂwane sÄ… jako odpady niebezpieczne - kod 13 05 08* (RozporzÄ…dzenie Ministra Åšrodowiska z dnia 27.09.2001 w sprawie katalogu odpadów Dz. U. Nr 112 poz. 126). Firma Separator Service zapewnia profesjonalny odbiór i utylizacjÄ™ tych odpadów. CzÄ™stotliwość czyszczenia uzależniona jest od obciążenia separatora, przy czym serwis należy wykonywać nie rzadziej niż 2 razy w roku (patrz: serwis).
Separator typu BRHI jest separatorem koaleÂscencyjnym wyposażonym w zintegrowany osadnik, matÄ™ koalescencyjnÄ… oraz wewnÄ™trzny by-pass.
Separator typu BRHI jest przeznaczony do oczyszczania Å›cieków deszczowych z substancji ropopochodnych i zawiesiny Å‚atwo opadajÄ…cej. Zgodnie z warunkami testu normy PN-EN 858 oraz DIN 1999 zawartość substancji ropopoÂchodnych na dopÅ‚ywie nie przekracza 5 mg/l.
Separatory BRHI sÄ… urzÄ…dzeniami przepÅ‚ywoÂwymi, w których nastÄ™puje wydzielenie zarówno lżejszych od wody substancji ropopochodÂnych jak i cięższej od wody zawiesiny. Åšcieki po wpÅ‚yniÄ™ciu do separatora kierowane sÄ… do osadÂnika, gdzie opadajÄ… czÄ…stki cięższe od wody. NastÄ™pnie pod przesÅ‚onÄ… przepÅ‚ywajÄ… do komory koalescencyjnej, wyposażonej w filtr w postaci prostopadÅ‚oÅ›ciennej maty. W filtrze nastÄ™puje koalescencja substancji ropopochodnych i flotaÂcja na powierzchniÄ™, gdzie tworzÄ… homogenicznÄ… warstwÄ™. Z komory koalescencyjnej, oczyszÂczone Å›cieki sÄ… kierowane, poprzez zasyfonowany wylot wyposażony w zamkniÄ™cie pÅ‚ywakowe, do odpÅ‚ywu i dalej do odbiornika.
W przypadku przepÅ‚ywu nie przekraczajÄ…cego przepÅ‚ywu nominalnego wszystkie Å›cieki kieÂrowane sÄ… do separatora. Natomiast w przyÂpadku wiÄ™kszych przepÅ‚ywów, Å›cieki w części przekraczajÄ…cej przepÅ‚yw nominalny kierowane sÄ… wewnÄ™trznym obejÅ›ciem w postaci koryta z przelewami, bezpoÅ›rednio do odbiornika. PrzeÂpÅ‚yw maksymalny w separatorach typu BRHI jest dziesiÄ™ciokrotnie (10x) wiÄ™kszy niż nominalny.
Separator BRHI składa się z:
Komory podziaÅ‚owej, w tej komorze zachoÂdzi rozdziaÅ‚ Å›cieków na te które przepÅ‚ynÄ… przez separator (przepÅ‚yw nominalny) oraz Å›cieków, które przez przelew burzowy (by-pass) przepÅ‚ynÄ… bezpoÅ›rednio do odbiornika,
Komory osadnika, tu zostajÄ… zatrzymane zaÂwiesiny Å‚atwo opadajÄ…ce, wlot do komory jest wyposażony w deflektor zapewniajÄ…cy ukierunkoÂwany przepÅ‚yw,
Komory koalescencyjnej z umieszczonym na wlocie wkÅ‚adem koalescencyjnym w postaci maty. Do tej komory Å›cieki wpÅ‚ywajÄ… pod przegrodÄ…, tworzÄ…cej zamkniÄ™cie hydrauliczne dla cieczy lekkich. Po przepÅ‚yniÄ™ciu przez wkÅ‚ad koalesÂcencyjny, gdzie nastÄ™puje wydzielenie cieczy lekkich, oczyszczone Å›cieki odpÅ‚ywajÄ… przez zasyfonowany wylot z automatycznym zamkniÄ™Âciem pÅ‚ywakowym (zamykajÄ…cym siÄ™ w chwili osiÄ…gniÄ™cia maksymalnej pojemnoÅ›ci przetrzyÂmania), do odbiornika.
Korpus separatora wykonany jest ze stali St3S. Wszystkie powierzchnie stalowe po oczyszczeÂniu do stopnia Sa 2.5 pokryte sÄ… specjalistycznymi powÅ‚okami termoutwardzalnymi, w celu zabezÂpieczenia separatora przed korozjÄ… i zapewnienia maksymalnego okresu jego żywotnoÅ›ci.
Od góry separator zamkniÄ™ty jest prostokÄ…tnymi pokrywami z żeliwa sferoidalnego, zapewniajÄ…cymi na caÅ‚ej dÅ‚ugoÅ›ci i szerokoÅ›ci dostÄ™p dla konserÂwacji i czyszczenia. Pokrywy sÄ… wykonane w klaÂsach obciążeÅ„ B 125 lub C 250.
W przypadku zabudowy głębszej niż standarÂdowa (tj. 430 mm), rama pokrywy wÅ‚azowej sÅ‚uży do ustawienia nadstawki wykonanej zgodÂnie z istniejÄ…cymi warunkami terenowymi.